Stopa naší skupiny na Czech Indoor Gala v Ostravě.
Na letošní Czech Indoor Gala se do Ostravy vydala šestičlenná skupinka sprinterů z naší skupiny. Celou výpravu si vzala na starosti Jana Šafránková, u která jsme letošní "halu" z důvodu doléčené dlouhodobého zranění vynechali, a tak mohla zastat moji maličkost, neboť i já se v tuto chvíli potýkám s dlouhodobými komplikacemi. Janča se dokázala o celou skupinu dobře postarat a patří jí za to dík. Na halový mítink patřící do nejvyšší série světového halové tour se skupinka vydala již den předem, aby se v Ostravě zvládla na závodní dráze také rozcvičit i den předem a dobře aklimatizovat. Myslím, že i pro zisk jistých zkušeností byl tento tah i účast na samotném závodě velmi vhodný.
Soutěže z našeho pohledu otevírali překážkáři. Marek Převrátil startoval mezi dorostenci na 60 metrů překážek a v rozcvičení den předem vypadal velmi dobře. Současně na něm bylo ale patrné v den D, že asi ne úplně vše je OK.
Ještě si musíme celou situaci rozebrat, protože zatím tak trochu tápeme, kde je vlastně problém. Běh Markovi na druhé překážce trochu zkomplikovala kolize, po níž se dostal na kotníku trochu dolů a tím pádem jeho projev dá se říci ztěžkl.
Nicméně do cíle se dostal ve vyrovnaném osobáku 8,49 s a to jistě stojí za zmínku. Rozhodně ale věřím, že máme na lepší výkon a vyváženost Markových výkonů, které podává v letošní halové sezóně, určitě těmto ambicím nasvědčuje.
Martina Ježková zaběhla nad dorosteneckými překážkami výkon 8,96 s. Po týdenní dovolené s rodinou na horách a tedy na snowboardovém prkně to vlastně beru jako celkem dobrý výkon.
Nyní je potřeba se opět dostat do závodního rytmu a zejména do překážkářského rytmu, který bylo poznat, že trochu poklesl. Přesto si startu vážím a každého výkonu pod 9 vteřin zejména v takto kvalitní soutěži je potřeba si vážit.
Na 60 metrů mezi ženami nastupovaly dvě dorostenky a osud tomu chtěl, že byly nalosovány do stejného rozběhu.
Aneta Bedrnová a Mia Plačková tak bok po boku mohly ostravské hale ukázat své kvality a to se jim hezky povedlo.
Aneta měla opravdu dobrý start, který jí "sedl". V průběhu trati se na ni začala Mia velmi dobře dotahovat a ze závodu se tak v našem případě stal moc hezký souboj tělo na tělo.
Holky se tak dokázaly navzájem vybičovat k letošním sezónním maximům, když Anet po dravém finiši dokázala udržet před Miou těsný náskok rozdílem jediné setinky a z výkonu 7,67 s měla velikou radost. Tu neskrývala ani Mia za výkon 7,68 s. Měl jsem ze závodu opravdu hezký pocit a o to větší radost jsem měl z holek, když se v mix zóně objaly a navzájem si vlastní úspěch přály.
Na šedestáce mezi muži nastupoval Jirka Synek, který je věkem čerstvě již v kategorii mužů. Současně jsme ale k tomuto závodu nastupovali po 3 týdenní pauze kvůli nachlazení a také bolístkám.
Ty Jirku zřejmě trochu limitovaly i tentokrát a po celkem dobrém startu a prvních cca 20 metrech to v další části trati tak trochu ztratilo jiskru a zejména tah a délku kroku vpřed. Asi očekávaný průběh po tak dlouhé pauze. Výkon 7,02 s Jirku příliš nepotěšil, ale startovní reakce 0,137 s rozhodně naznačuje, že do závodu šel s plným odhodláním a i to je potřeba vnímat jako pozitivní faktor.
Posledním startujícím byl Lukáš Soukal, který nastupoval v závěru národního programu na 200 metrů. Lukyn si v šesté dráze hned po startu na druhém kroku trochu technicky "uťápnul" a v prvních metrech závodu tak musel vyrovnávat balanc, což ho zřejmě stálo možnost závod rozjet opravdu naplno tak, jak bylo naším záměrem.
Na seběhu z první zatáčky to posléze Lukyn již rozbalil a náběh do druhé zatáčky by již úplně o něčem jiném. V páté dráze mu šlapal na paty slovenský Federič, který mu nenechal nic zadarmo a Lukyn se díky tomu držel v kontaktu. Lukyn po závodě měl smíšené pocity, neboť vnímal rezervy právě v první části trati a i to mohlo být důvodem jeho vjemu, že tento výkon nebyl ještě ten, který "vybouchnul".
Za mě bylo hodnocení vlastně velmi podobné. Projev na začátku ve mě zanechal pocit velké rezervy, s kterou může svůj závod rozjet hned od začátku a na kterém postaví možnost velmi solidního halového času. Z druhé strany ale vnímám i tento start jako další zkušenost a také krok k budoucím výkonům. V porovnání loňské halové sezóny se Lukášův letošní výkon 21,51 s pohybuje řádově o 15 setin na lepší úrovni, a tak si jsem jistý, že přípravu máme nakročenou správným směrem!